Naujienos

Vilniaus Žirmūnų rajone plėtojamas naujas gyvenamasis kvartalas

2019-05-24

Bendrovė „Kenova Asset Management“ planuoja dar šių metų pabaigoje gauti statybos leidimą plėtoti naują gyvenamąjį kvartalą Žirmūnuose, Verkių g. 39. Projekto investicijos sieks 35 mln. eurų.

Beveik 2 ha teritorijoje suplanuotuose penkiuose daugiaaukščiuose namuose pirkėjams bus pasiūlyta kiek daugiau nei 500 butų. Būsimi naujakuriai galės rinktis 1-4 kambarių butus nuo 25 iki 85 kv.m. Kvartalą planuojama plėtoti keliais etapais.

Pasak „Kenova Asset Management“ direktoriaus Kęstučio Faktorovičiaus, šis konversijos projektas prisidės prie darnios miesto plėtros nesiplečiant į naujas teritorijas, bet išnaudojant esamas nesutvarkytas vietas miesto centrinėje dalyje. „Atsižvelgiant į šalia esančią upę, žaliąsias erdves, visai greta įsikūrusį „Ogmios miestą“, sporto kompleksą, atstumą iki senamiesčio ir socialinę infrastuktūrą Žirmūnai yra vienas iš patraukliausių rajonų skirtingų poreikių pirkėjams. Juolab, kad šioje Žirmūnų dalyje yra ribota naujų butų pasiūla. Planuojama šią pertvarkomą teritoriją paversti ne tik jaukiais namais būsimiems naujakuriams, bet ir neatsiejama Žirmūnų rajono dalimi su sutvarkyta aplinka ir infrastuktūra gyvenantiems kaimynystėje”, – teigia K. Faktorovičius.

Projekte suplanuota požeminė automobilių stovėjimo aikštelė leis gyventojams mėgautis ramybe vidiniuose kiemuose. Visi butai turės erdvius balkonus, viršutinių aukštų gyventojai iš privačių terasų galės mėgautis Vilniaus panorama.

Projektą rengiančios „Vilniaus architektūros studijos“ direktorius ir projekto architektų komandos vadovas Algimantas Pliučas teigia, kad projektas būsimus naujakurius džiugins itin dideliais vidiniais kiemais ir žaliosiomis erdvėmis. „Pasirinkta projekto koncepcija leido išlaikyti itin didelius atstumus tarp pastatų, ką šiai dienai sunku surasti kituose naujos statybos projektuose. Susiformavusias erdves išnaudojome sukurdami funkcionalius kiemus su žaliosiomis, vaikų ir aktyviosiomis zonomis, pasivaikščiojimo ir dviračių takais”, – teigia A. Pliučas.

Tai bus jau antrasis Lietuvos banko valdymo įmonės licenciją gavusios bendrovės „Kenova Asset Management“ plėtojamas projektas. „Kenova Asset management“ komandos branduolį sudaro didelę patirtį NT projektų valdyme turintys specialistai ir patyrę NT pardavėjai.